Wynajem i sprzedaż:

  • domków holenderskich
  • domków angielskich
  • przyczep campingowych

Tel. 510 328 545

ul. Limanowska 26, 33-395 Chełmiec (koło Nowego Sącza)

Strona główna » Blog » Używane domki holenderskie - zapraszamy do odwiedzenia naszego placu!

Jaka jest różnica między domkiem holenderskim a angielskim?

Własny domek letniskowy to wspaniała inwestycja, która pozwala zasmakować odpoczynku na łonie natury w każdej wolnej dla nas chwili. Niestety budowa takiego miejsca często wiąże się nie tylko z ogromny wydatkiem, ale i koniecznością uzyskania wielu pozwoleń. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu będzie zakup domku mobilnego, takiego jak domek holenderski lub angielski. O tym, czym są tego typu konstrukcje i jakie są ich zalety przeczytasz w dzisiejszym tekście.

Różnice między domkami holenderskimi i angielskimi

Domek holenderski czy angielski – jaka jest różnica?

Wiele osób zainteresowanych zakupem domku mobilnego ma pewien problem z nazewnictwem tych konstrukcji i rozróżnieniem domku holenderskiego od angielskiego. W istocie oba rodzaje różnią się między sobą jedynie kilkoma detalami w wyglądzie i sposobie dekoracji, a w świadomości Polaków nazwy te funkcjonują raczej wymiennie.

Domek holenderski charakteryzuje się mniejszymi wymiarami i wykonaniem z drewna bądź paneli kompozytowych. Tym, co wyróżnia te konstrukcje, jest skośny dach, proste linie oraz wysoka izolacja akustyczna i termiczna. Taka budowa sprawia, że domki holenderskie sprawdzają się jako lokum przez cały rok. Domki angielskie mają zdecydowanie bardziej ozdobny wygląd. Najczęściej są wykonane z połączenia drewna i metalu, a ich częścią charakterystyczną są detale utrzymane w stylu angielskim.

Zatem to, jaki rodzaj domku mobilnego wybierzemy nie ma większego znaczenia. O wiele bardziej istotne będzie porównanie dokładnych parametrów użytkowych charakteryzujących interesujące nas konstrukcje: ilość pokojów, instalacje, materiał, wyposażenie.

Jakie są zalety domków holenderskich i angielskich?

Największą zaletą tego typu domków jest ich mobilność, czyli możliwość przetransportowania konstrukcji w inne miejsce, w każdej dowolnej chwili. Co więcej, do kolejnego osadzenia domku nie potrzebne będzie nam żadne pozwolenie. Musimy jednak pamiętać o złożeniu zawiadomienia w odpowiednim urzędzie.

Kolejną zaletą jest ich cena w porównaniu do budowy tradycyjnego, wolnostojącego domku letniskowego. Koszt zakupu używanego domku holenderskiego lub angielskiego to około 10 tys., z kolei za nową konstrukcję zapłacimy ok. 30 tys. Jest to zdecydowanie niższy koszt niż ten, jaki będziemy musieli ponieść, stawiając nawet niewielki budynek. Domki holenderskie oraz angielskie są również zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem niż namiot. Są w pełni wyposażone oraz posiadają wszelkie niezbędne instalacje, by móc komfortowo wypoczywać i pomieszkiwać w ich wnętrzu.

Jakie są zalety mobilnych domków?

Oferta mobilnych domków

Bogatą i różnorodną ofertę domków mobilnych znajdziemy na naszej stronie "Domki holenderskie", przedstawiającej możliwość zakupu używanych domków holenderskich oraz angielskich w atrakcyjnych cenach. Największy w południowej części Polski plac, na którym znajdziemy ponad 120 konstrukcji to prawdziwy raj dla osób, które poszukują idealnego domku mobilnego na wakacyjne wyjazdy z najbliższymi.

Całoroczne domki holenderskie - skontaktuj się!