Wynajem i sprzedaż:

  • domków holenderskich
  • domków angielskich
  • przyczep campingowych

Tel. 510 328 545

ul. Limanowska 26, 33-395 Chełmiec (koło Nowego Sącza)

Strona główna » Blog » Ile lat można mieszkać w domku holenderskim?

Ile lat można mieszkać w domku holenderskim?

Domki holenderskie na stałe wpisały się już w polski krajobraz, a zainteresowanie nimi sukcesywnie wzrasta. Na taki stan rzeczy wpływa przede wszystkim przystępna cena, funkcjonalność, ale również i prostota, cechująca holenderską architekturę. Z założenia taki mobilny domek miał stanowić alternatywę dla przyczep kempingowych. Z biegiem czasu zaczął on być jednak traktowany jako całoroczne mieszkanie. Jeśli chcesz wiedzieć, ile lat można mieszkać w domku holenderskim i jak wydłużyć jego żywotność, zapraszamy do dalszej lektury.

Ile lat można mieszkać w domku holenderskim?

Czym są całoroczne domki holenderskie i co je wyróżnia?

Jeszcze całkiem niedawno zdecydowana większość domków holenderskich występowała wyłącznie w sezonowej wersji wiosna-lato. Jak nietrudno się domyślić, ich użyteczność kończyła się wraz z nadejściem pierwszych mrozów. Dziś coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak mobilne domy, które zapewniają komfort cieplny przez cały rok, również w okresie ujemnych temperatur. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu lepszych materiałów, podwójnych szyb oraz szczelnej izolacji, dzięki której wnętrze domku chronione jest przed nadmiernym wychłodzeniem.

Czy życie w domku holenderskim jest komfortowe?

Komfort życia w mobilnych domkach na ogół nie ustępuje temu, z którym mamy do czynienia w klasycznym budownictwie. Poszczególne pomieszczenia, pomimo niewielkiego metrażu, kryją w sobie olbrzymi potencjał, który mogą wykorzystać całe rodziny. Sercem takiego domu jest na ogół salon z aneksem kuchennym, a możliwość podłączenia mediów pozwala na wieczorny seans filmowy, ciepłą kąpiel czy ogrzanie pomieszczeń, gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać. Jak nietrudno zauważyć, w domach holenderskich można komfortowo mieszkać przez cały rok, co z chęcią wykorzystuje coraz więcej osób, poszukując alternatywy dla mieszkania czy kawalerki.  

Czy w domku holenderskim można mieszkać cały rok?

Co wpływa na żywotność domków holenderskich?

W domkach holenderskich mieszkać można przez wiele lat. Jak już podkreślaliśmy, komfort życia nie odbiega tutaj znacząco od tego, który oferowany jest przez tradycyjne budownictwo. Jednak aby wydłużyć żywotność mobilnych domków i korzystać z ich potencjału przez znacznie dłuższy czas, warto zadbać o:

  1. regularną konserwację domków, 
  2. systematyczne kontrole i ewentualne naprawy z nich wynikające,
  3. modernizacje, wpływające na estetykę domku, ale również i na komfort życia jego mieszkańców.

Takie działania przyczyniają się do nie tylko do zwiększenia funkcjonalności i bezpieczeństwa życia w domku holenderskim, ale wydłużają również znacząco jego żywotność.

Czy domki holenderskie są trwałe?

Domki holenderskie na ogół powstają z materiałów trwałych, a zarazem łatwych w konserwacji. Metal lub winyl, z których tworzone są ich zewnętrzne elementy, są również odporne na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych i warunków atmosferycznych. W zależności od zakupionego modelu, w domku holenderskim można mieszkać od 10 do nawet 30 lat! Aby jednak tak się stało, konieczne jest zastosowanie się do wyżej wymienionych reguł, warunkujących długą żywotność oraz komfort życia w mobilnych domach.

Całoroczne domki holenderskie - poznaj naszą ofertę!